fbpx

Jak aktywować Rekordbox w Pioneer DDJ-400

Jak aktywować Rekordboxw kontrolerze Pioneer DDJ-400

Jak aktywować Rekordbox w Pioneer DDJ-400, to prawdopodobnie najczęściej powtarzające się pytanie wśród nowych posiadaczy sprzętu dla dj’ów marki Pioneer. Producent zmienił jakiś czas temu zasady korzystania z Rekordbox nieźle namieszał. Wielu użytkowników do dziś jest zdezorientowanych oraz nie rozumie planów cenowych i sposobu ich funkcjonowania. Przychodzę z pomocą i rozwiewam wszelkie wątpliwości związane z aktywacją Rekordbox.

 

Czy Musisz Aktywować Klucz Licencyjny W Rekordbox

Nareszcie kiedy Pioneer wydał wersję oprogramowania Rekordbox oznaczoną numerem “6”, nie jest już wymagane wprowadzanie klucza licencyjnego dla wybranych modeli sprzętu kompatybilnych z Rekordbox, ponieważ dodatkowe opcje, odblokują się automatycznie po podłączeniu urządzenia do komputera. Listę urządzeń odblokowujących dodatkowe funkcje znajdziesz na stronie Pioneer DJ. Oczywiście na tej liście jest wspomniany kontroler Pioneer DDJ-400. 

Tymczasem w błąd może Cię wprowadzić klucz licencyjny, który dostałeś z kontrolerem Pioneer DDJ-400. Bez wątpienia jest on potrzebny do aktywacji wersji oprogramowania, oznaczonego numerem “5”. W rzeczywistości z tego wariantu korzystają jeszcze posiadacze starszych oraz wolniejszych komputerów, którzy nie potrzebują wykorzystywać dodatkowych możliwości Rekordbox.

 

Jak Sprawdzić Czy Rekordbox Jest Odblokowany

Tymczasem, gdy podłączyłeś sprzęt i program Rekordbox nie wykrył modelu kontrolera możliwe, że Twój komputer nie ma zainstalowanych właściwych sterowników. Przede wszystkim to one umożliwiają oprogramowaniu Rekordbox prawidłowo rozpoznać podłączone urządzenie. Z pewnością odinstalowanie starych sterowników i zainstalowanie nowych pomaga. Aktualne sterowniki oraz oprogramowanie do sprzętów, pobierzesz ze strony producenta Pioneer DJ

Jednocześnie po zainstalowaniu sterowników i podłączeniu urządzenia, Rekordbox wykrył model sprzętu, ale nie odblokowuje dodatkowych funkcji, może to oznaczać, że Twój sprzętu nie ma na liście urządzeń kompatybilnych z Rekordbox. Urządzenia kompatybilne odblokowują funkcję „PERFORMANCE” po przez podłączenie urządzenia. Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy funkcje zostały odblokowane jest próba uruchomienia nagrywania w trybie „PERFORMANCE”.

Ponieważ Rekordbox jest aktywowany przez podłączone urządzenie, to po naciśnięciu przycisku nagrywania rozpocznie się rejestracja ścieżki audio. Jeśli funkcja nie jest aktywna, wówczas na przycisku uruchamiającym nagrywanie, powinna być widoczna kłódka. W takim przypadku nagrywanie nie będzie możliwe i kiedy wciśniesz przycisk nagrywania pojawi się komunikat, że w aktualny plan nie obejmuje tej funkcji. Taka sytuacja zdarzy się, gdy podłączysz urządzenie, które wymaga dodatkowo zakupionej licencji. Przykładem takiego urządzenia jest Pioneer SB3, który wygląda bardzo podobnie do Pioneer DDJ-400.

 

Jak Aktywować Rekordbox – Podsumowanie

Reasumijąc na koniec, jeśli chcesz aktywować Pioneer DDJ-400 w Rekordbox w wersji 5, musisz podać w programie klucz licencyjny, który został dołączony do urządzenia. Oczywiście, jeśli używasz Rekordbox w wersji 6 lub nowszej, nie ma potrzeby aktywowania licencji. , W rezultacie po podłączeniu urządzenia, dodatkowe funkcje aktywują się automatycznie. Oczywiście możesz zainstalować Rekordbox 6 na wielu komputerach i używać tego samego kontrolera Pioneer DDJ-400 na każdym z nich. Pamiętaj tylko, że biblioteka muzyczna na każdym komputerze będzie traktowana jako osobna baza oraz nie będzie się synchronizować pomiędzy nimi. Taką opcję oferują wyższe dodatkowo płatne plany Rekordbox.

Jeśli masz dodatkowe pytania związane z tym tematem, przejdź do zakładki Kontakt i napisz.

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email